Abychom vám zajistili lepší uživatelské prostředí, používá tento web soubory cookie. Další informace naleznete v našich "Zásadách zachování soukromí".

Doprava

Náš obchod zajišťuje tři druhy dopravy:

  • Osobní odběr
  • Doprava zajištěná naší firmou
  • Doprava zajištěná firmou PPL CZ, s.r.o.


Osobní odběr

Po telefonické domluvě je možné nakoupené zboží osobně převzít a v případě rostlin také vybrat na výdejním místě naší firmy. Při osobním odběru je doprava všecho zboží předaného na výdejním místě zdarma.

Doprava zajištěna naší firmou

V okrese Ostrava-město a jeho blízkém okolí, nabízíme po dohodě dovoz rostlin až k zákazníkovi domů. Doprava zajišťovaná naší firmou je zdarma.

Doprava zajištěná firmou PPL CZ, s.r.o.

Všechny nabízené rostliny, květináče a doplňkové zboží lze zaslat na adresu zákazníka přepravní službou PPL.

Cena přepravy pro území ČR je stanovena na 150,- Kč za balík. Některé z rostlin mohou být přepravovány pouze jako jednotlivé balíky, tak aby nedošlo k jejich poškození. Pak jsou náklady dopravy účtovány ke každé rostlině zvlášť.

Před odesláním je zákazník vždy telefonicky kontaktován, abychom se ujistili, že je schopen v předpokládaném termínu rostlinu přijmout. Rostliny odesíláme vždy v pondělí, úterý, max. středu. Snažíme se tímto předejít situaci, kdy by mohly rostliny zůstat na skladech přepravní společnosti přes víkend. Odeslání v jiný den lze uskutečnit po telefonické domluvě.

U společnosti PPL je dodací lhůta do 48 hodin.

Na požádání rostlinu vyfotíme a fotografii zasílaného kusu odešleme na email zákazníka.

Ochrana rostlin při přepravě

Rostliny jsou pro přepravu zabaleny do strečové fólie, aby nedošlo k vypadávání substrátu. Dále jsou rostliny po celé své délce vyztuženy, jako prevence proti poškození rostliny během přepravy. Přeprava rostlin je realizována v tubusech, z několikavrstvé vlnité lepenky, v kterých jsou zafixovány bublinkovou fólií.

Balení většího množství rostli a rostlin s dalším zbožím

Pokud to druh a stavba rostliny bezpečně umožňuje, je doplňkové zboží přibaleno do tubusu k rostlině. V případě, že je zasílaná rostlina křehká, je vždy balená individuálně.
V případě objednávky většího počtu křehkých rostlin a dalšího zboží je zásilka rozdělná na více balíku, tak aby bylo zabráněno poškození zboží. Na každý balík se vztahují přepravní náklady účtované přepravní firmou.