Abychom vám zajistili lepší uživatelské prostředí, používá tento web soubory cookie. Další informace naleznete v našich "Zásadách zachování soukromí".
Sansevieria

Existuje několik desítek druhů tohoto rodu. Tento zajímavý, velmi nenáročný druh, je vhodný pro začátečníky. Snáší i suchý radiátorový vzduch. Sansevierie se nacházejí hlavně v Africe a části Asie. Mají dužnaté listy, proto mohou žít v suchých oblastech. Mají rádi slunné a teplé místo, také tolerují polostín. Pozor by jsme si měli dát po zimě, k...

Existuje několik desítek druhů tohoto rodu. Tento zajímavý, velmi nenáročný druh, je vhodný pro začátečníky. Snáší i suchý radiátorový vzduch. Sansevierie se nacházejí hlavně v Africe a části Asie. Mají dužnaté listy, proto mohou žít v suchých oblastech. Mají rádi slunné a teplé místo, také tolerují polostín. Pozor by jsme si měli dát po zimě, kdy se na přímém slunci mohou popálit listy. Potřebují dobře odvodněnou půdu, například zahradní zeminu s příměsí písku. Sansevierie mohou být pěstovány po celý rok při pokojové teplotě. Pokud jí máme přes zimu ve 12 až 15 stupních, výrazně omezíme zálivku. V období prosince a ledna vytváří květenství s četnými malými květy. Hnojíme ji přes léto, s minimem-dusíkatých hnojiv, každé 2 až 3 týdny. Rozmnožují se odnožemi, která bohatě vytváří skoro pocelý rok.

Zobrazit

Sansevieria Počet produktů: 7

Zobrazují se 1 – 7 z 7 položek
Zobrazují se 1 – 7 z 7 položek